DEPHYTO PFT PLUS SIK SORULAN SORULAR

DEPHYTO PFT PLUS SIK SORULAN SORULAR

Dephyto Pft Plus Sık Sorulan Sorular
#dephyto #dephytoplus #kildonmesi  #kildonmesicozum  #kilbatmasi  #polifenolyöntemi #kıldönmesi #ciltbakimi #bayan #bay #sivilce #kılbatığı #pilonidalsurgery #sifa #cilt #kılbatması #kıldönmesi  #doğallık  #kılbatığı  DEPHYTO PFT KULLANIM TALİMATI

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU
Polifenol yönteminde dephyto pft kullanımından sonra DEPHYTO PFTtamamlayıcı bakım seti kullanılmalıdır. 
DEPHYTO PFT geceleri problemli bölgeye birkaç dakika masaj yapılarak uygulanır. Ve üzeri  steril bir bez ile kapatılır. Ürünler uygulanmadan önce problemli bölge kıllardan temizlenmelidir. traş bıçağı ile yapılacak ise bıçak bir kez kullanılmadır.
DEPHYTO PFT KULLANIMINDAN SONRA;
Sabahları problemli bölge Dephyto Temizleme ile  yıkanır.
DEPHYTO PFT KREM; Sabahları problemli bölge jel ile yıkandıktan sonra krem masaj yapılarak sürülür ve steril bir bez ile üzeri örtülür.
DEPHYTO PFT SET’İN AMELİYAT YÖNTEMİNE GÖRE KARŞILATIRILMASI TEKNİKLER NÜKS  % İŞ GÜCÜ KAYBI ENF% YARANIN AÇILMASI BAKIM YAN ETKİSİ YARA İZİ YATIŞ AMELİYAT YÖNTEMLERİ AKUT APSE TEDAVİSİ 100 DÜŞÜK
(3-4 GÜN) 100 ÇOK YÜKSEK 1-5 HAFTA PANSUMAN – KÜÇÜK 0-1 GÜN KORUMAYA YÖNELİK CERRAHİ 100 DÜŞÜK 
(5-10 GÜN) 100 ÇOK YÜKSEK 3-6 AY PANSUMAN – GENİŞ ZORUNLU (5-10 GÜN) KLASİK TEKNİK 60 ÇOK YÜKSEK 
(1-6 AY) 30 ÇOK YÜKSEK EN AZ BİR AY PANSUMAN – GENİŞ ZORUNLU VE UZUN KRONİK APSE TEDAVİLERİ 30 YÜKSEK 
(3-4 hafta) 30 YÜKSEK EN AZ BİR AY PANSUMAN – KABUL EDİLEBİLİR DÜZEYDE ZORUNLU VE UZUN FLAP YÖNTEMLERİ 10 YÜKSEK 
(2-3 hafta) 50-100 ÇOK YÜKSEK UZUN SÜRELİ PANSUMAN – KABUL EDİLEBİLİR DÜZEYDE ZORUNLU VE UZUN AMELİYATSIZ YÖNTEMLER GÜMÜŞ NİTRAT .1-3 YOK YOK YOK BİR HAFTA FARKLI DOKUYA TEMASTA KISMEN YOK YOK FENOL .1-3 YOK YOK YOK BİR HAFTA FARKLI DOKUYA TEMASTA TEHLİKELİ YOK YOK POLİFENOL YOK YOK YOK YOK BİR AY YOK YOK YOK Soru    1- Polifenol Yöntemi ‘antibiyotik etkisi’ ve ‘kollajen sentezi’ ile derinin sağlamlaştırılması üzerine kurulmuş. Şayet problemin kaynağı Kıl ise kıl ne olmaktadır?

Cevap 1-
 Kıl daha çok 18 amino asit içeren ‘keratin’ isimli proteinden oluşmaktadır. Vücudun savunma sistemi bu maddenin DNA’sını tanımaktadır. Bu durum iki teoriden biri burada gerçekleşebilmektedir. 

Birinci teoriye göre; her ne kadar sistem tarafından tanınsa da kıl yabancı bir doku gibi zararsız biçimde o bölgede kalmaktadır. Bunu, vücuda saplanan bir kurşunun veya ameliyatta vücutta unutulan makasın bünyeye zarar vermeden insanda kalması gibi bir örnekle anlatabiliriz. 
İkinci teoriye göre; kıl zamanla ‘fogasitif hücrelerle’ yakılmakta ve ‘fogasitoz’ sonunda da vücuttan atılmaktadır. Soru    2- Delikler tedaviden sonra kapanıyor mu? Cevap 2- Delikler tedaviden hemen sonra kapanmamaktadır. Deliği çevreleyen epitalyal dokunun ortadan kalkması ve derinin eski halini alması belirli bir süre almaktadır. Bu süre ortamla üç aydır. Burada önemli olan deliğin varlığından çok, bölgenin enfeksiyona maruz bırakılmamasıdır. Durumu örneklendirecek olursak; suyu çekilmiş bir kuyu düşünelim. Su üretmeyen ve zamanla içi kum taşlarla dolan bu kuyu, belirli bir süre zarfında kapanacaktır. Kuyunun tamamen kapanması için ise içine su boşaltılmamalı veya yağmur suyu girmemelidir. Bu örnekten hareketle, kuyudaki suyu enfeksiyon olarak teşbih edersek problemin bulunduğu bölgede aşağıdaki günlük bakımları düzenli ve disiplinli bir şekilde yapmak gerekecektir.
a)      Her gün banyo yapılarak problemli bölgenin sabunla veya özel dezenfektanlarla temizlenmesi,
b)      Gün boyu problemli bölgenin terden ve yabancı maddelerden (kıl,  tüy gibi) uzak tutulması için bir bezle kapatılması,
c)      Problemli bölgenin düzenli olarak tıraş edilmesi veya tüy dökücü krem-losyonlarla kılların bertaraf edilmesi. Soru    3- Yöntem ne kadar zamanda etkili olur? Cevap 3- Yöntemin etki süresi problemin boyutu ile alakalıdır. Bunu üç şekilde kategorize edebiliriz;
a)      Ameliyat olunmamış 0-2 yıllık dönem; bu dönemde ameliyat olmadan problemi yaşamış olanlarda Dephyto pft nin etki süresi ortalama bir aydır. Ameliyat olmamak, ürünün etkisini arttırmaktadır. Zira iyileşme dönemi için gerekli olacak dokular, hasarlı olmasına rağmen yerinde durmaktadır. Özellikle yağ dokusunun varlığı deri ile kuyruk sokumu arasındaki dengeyi sağlaması, derinin sarkmasını engellemesi ve insan hareket halinde iken o bölgede kararlı bir yapı oluşturması yönlerinden oldukça önemlidir.
b)      Ameliyatsız fakat 2 yıldan fazla olan dönem; iki yılın üstünde ameliyat olmadan kıl dönmesi problemi yaşayanlarda Dephyto pft nin etki süresi ortalama iki aydır. İyileşme döneminin uzaması, problemin derinlik kazanmasındandır. Durumu bir örümcek ağına benzetebiliriz. Örümcek ağını nasıl kapsamlı be detaylı örüyor ise fistüller de dokular arasında o şekilde yayılmaktadır. Gerekli önlemler alınmadığı için geniş bir alana yayılmış olan enfeksiyonun bertaraftı zaman almaktadır. Ürünlerin düzenli ve disiplinli kullanımı problemi daha erken bitirebilmektedir. c)      Ameliyat olmuş, fakat iyileşmemiş veya nüks gerçekleşenlerdeki durum; Bu tür kıl dönmesi problemi yaşayanlarda Dephyto pft nin etki süresi iki ila üç ay sürmektedir. İyileşme için gerekli dokuların olmaması ve ameliyatla problemli alanın daha da genişletilmesi iyileşme sürecini aksatabilmektedir. Ürünlerin düzenli ve disiplinli kullanımı problemi daha erkende bitirebilmektedir. Soru    4- Dephyto pft Krem deri yüzeyine sürülen ürünlerdir. Deri altına nasıl etki yapmaktadır? Cevap 4- DEPHYTO PFT Krem deri altına ‘difüzyon’ ile geçmektedir. Diğer bir tabirle deri tarafından emilmektedir. Ayrıca fistüllerin içine geçerek en derin noktalara ulaşarak enfeksiyonu yok etmektedir. Ürünlerin zehirlemef ve mutajenik özellikleri yoktur. Soru    5- Ürünleri ilk kullandığımız zaman yanma yapıyor. Bu normal bir durumudur ? Cevap 5- Genelde oluşan bir durum değildir. Bazı kullanıcılarda enfeksiyon bölgesinde ortalama bir hafta süren ve problemin bertaraf olduğunu gösteren bir durumdur. Yüzeysel bir yanma şeklinde ortaya çıkan bu durum 2-10 dakika arası sürmekte ve gün geçtikçe (enfeksiyon azaldıkça) yanmada kaybolmaktadır. Soru    6- Ürünlerin uygulanması süresince kanama, irin ve şişlik ortadan kalkıyor. Fakat bir süre sonra bu problemler kendini tekrar gösteriyor. Bu problemlerden tamamen nasıl kurtulurum? Cevap 6- Bu durum normaldir ve tamamı ile problemin kaynağından ve geçmişinden gelmektedir. Kıl dönmesi (Pilonidal Sinus) problemini 0-2 yılları arasında yaşayan ve ameliyat olmamış kişilerde bu durumu bir veya iki defa olmak üzere nadiren görmekteyiz. Daha çok ameliyat olmuş veya uzun yıllar bu problemle yaşayanlarda sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Cevap 3 te de anlatıldığı üzere ürünün etki süresi ile alakalıdır. Düzenli ve sabırlı kullanmaya devam etmek gerekmektedir.

Soru    7- Ürünü Kullandık dan bir süre sonra başka yerlerde kızarıklık ve şişmeler meydana geldi. Bu durum normalmidir? Cevap 7- Evet normaldir. Ürünümüzün kullanımında hastalığın durumuna bağlı olarak gizli olan ve gözle görünmeyen ve hissedilemeyen değişik yerlerdeki başkaca kıl dönmesi sinüsleri de (delikleri) ortaya çıkabilecektir. Bu durumdaki hastalarda yeni deliklerin ortaya çıkması ilacın etkinliğinin iyi olması ve nüksetmeyi ortadan kaldırması anlamını taşır. Dolayısı ile yeni oluşacak delikler bölgenin tam anlamıyla iyileşme sürecine girmesi demektir. Ancak bununla birlikte bu durum gizli kıl dönmesi sinüsleri olmayan hastalarda görünmez. Soru    8- Yöntemin başarısız olduğu durumlar var mıdır? Cevap 8- Evet vardır. Özellikle yüksek şeker, anemi (kansızlık), kanda trombosit eksikliği (pıhtılaşma sorunu), bağışıklık sistemi zafiyetleri, mineral-vitamin eksikliği ve aşırı sigara, alkol kullanımı olanlarda yöntem ya netice vermemekte veya problemden kurtulma süresi uzamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirNotice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/endogalc/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279