KIL BATIKLARI NASIL OLUŞUR? ÇÖZÜMLER?

KIL BATIKLARI NASIL OLUŞUR? ÇÖZÜMLER?

KONU: BATIK TÜYLERİ KREMLE GİDERMEK MÜMKÜN MÜ?

Sunucu: Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen, düzenli olarak ağda veya epilasyon yaptıran bayanlar, traş batıkları ve kıl kökü iltihabıyla sürekli karşılaşan erkeklerde gözlenen batık tüy sorunu için Estetik Uzmanı Suzan Hanıma soruyoruz; batık tüy veya kıl dönmesi problemi neden oluşur?

Vücudun hangi bölümlerinde batık tüy ve kıl dönmesi problemleri yaşanabilir?

Estetisyen: Kıl dönmesi veya batık tüy olarak adlandırılan bu durumu bölgelerine göre 3 kategoride sınıflandırabiliriz.

Bacaklar, koltuk altları, kasık bölgesi ve sakal bölgesinde batık tüy problemi, bel bölgesinde ise kıl dönmesi problemi yaşanabilir.

Birincisi bayanlarda en sık gözlenen şikayetlerden bir tanesi, özellikle de kasık ve bacaklar ve kollarda tüy alma işleminden sonra sivilceler ve yaraların meydana gelmesidir.  Bunu nedeni kökünden alınan kıllar büyürken deri yüzeyine çıkmaya çalışır. Ancak deriyi geçemez ve deri altında kalarak reaksiyon yapar. Yara  ve sivilcelerin iyileşmesi uzun sürer. Sonrasında da kahverengi, mor veya kırmızı renkte lekeler kalır.

Sunucu: Ağda ve epilasyondan sonra nasıl/niçin batık tüyler oluşur?

Estetisyen: Tüyler köklerinden çekilirken tam olarak çıkmak yerine yer yer kırılabilirler.

Cilt kuru ise üzerinde ölü deri birikimi olabilir ve bu yeni tüylerin tamamen çıkmasına engel olabilir.

Sunucu:  Bayanlar ağda ve epilasyon ile oluşan batık tüy problemlerini gidermek için neler yapılabilir?

Estetisyen: Ağda bezi/kağıdı çok hızlı ve güçlü şekilde çekilmelidir.

Ağda küçük bölgeler halinde uygulanmalıdır. Ayrıca günümüzde batık tüy problemi Dephyto Polifenol Kremi uygulaması gibi basit metodlarla giderilebilmektedir. Batık tüy oluşan problemli bölgeye gece yatmadan önce Polifenol Kremi uygulanıp üzeri steril bezle kapatıldığında 1 ila 5 kullanım sonrası batık tüy sorunundan kesin sonuçla kurtulacaklardır.

Sunucu: Ağda ve epilasyonun neden olduğu batık tüy sorunu tekrar ediyorsa neler yapılabilir?

Estetisyen: Antioksidan polifenoller içeren batık tüy kreminin kullanılması tüylerin cilt altında tekrar uzamalarını (batık tüyler) önlemeniz ve gidermeniz için yeterlidir.

Soru: Dephyto Polifenol Kremi batık tüyleri hangi özelliğiyle giderir? Hangi bölgelerde ve nasıl kullanılır?

Estetisyen: Dephyto  Polifenol Kremi, polifenol içeriğinden dolayı orijinal, boyar maddeler içermeyen siyah renkli eşsiz bir doğal kremdir. Polifenol Kremi; batık kılların deri dışına rahat çıkabilmeleri ve tıraş neticesi oluşan jilet yanıkları, ağda, epilasyon ve lazer epilasyon sistemi ile alınan tüylerin oluşturduğu küçük şişkinliklerin ve batık tüylerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Dephyto Polifenol Kremi, batık tüyleri deri üzerine itmek için deri hücrelerini harekete geçirirken, bir yandan da ciltte hafif peeling etkisi yaparak, kılın yüzeye rahat çıkmasını sağlar. Bu şekilde hem ölü deri yok edilmiş olur, hem de cilt yıpranmaz. Dephyto Polifenol Kremi, içeriğindeki normalden fazla miktarda bulunan aktif polifenoller sayesinde, cildin nem oranını sürekli dengede tutar. Dephyto Polifenol Kremi, tahrişe bağlı oluşan küçük şişkinlikleri ve kızarıklığı azaltır. Maalesef, tüm kadınlar ve erkekler pürüzsüz bir tıraş görünümü sağlayamazlar. Kimilerinde; özellikle kalın ve kıvırcık tüy yapısına sahip olanlarda batık tüy veya kıl dönmesi problemi oluşabilir.

BATIK TÜY İÇİN POLİFENOL KREMİNİN KULLANIM ALANLARI
:: Yüz ve Çene Altı
:: Kol Altı ve Göbek
:: Bikini Bölgesi
:: Bacaklar
:: Göğüs ve Sırt


Estetisyen : Genellikle kıvırcık tüy tipi olan bünyelerde, kıl uzama sürecinde kendi etrafında bir vida gibi döner ve Helezon Şekli alarak deriden dışarı çıkamaz. Sivilce, siyah ve beyaz başlı küçük yağ bezeleri de; Polifenol Kreminin anti-bakteriyel ve detox özelliği sayesinde deri dışına atılırlar.
Polifenol Kremi aynı zamanda batık tüylerden kaynaklanan sivilceleri kurutarak çabuk
iyileşmelerini sağlar. Polifenol Kremi tüm cilt tipleri için idealdir.

Kullanım şekli: Yüz, boyun, koltuk altı, bacaklar, sırt ve bikini bölgesinde, azami fayda için, ihtiyaç duyulan bölgelerde günde bir kez, gece yatmadan önce uygulanır batık tüy probleminin üzeri bezle kapatılır ve sabah yıkanır.

 Sunucu: Batık tüyleri evde gidermenin en ideal yolu nedir?

Estetisyen : Dephyto Polifenol Kremi erkeklerin ve bayanların kullanabileceği; ağda, tıraş, cımbız ve lazer epilasyon sonrası oluşan batık tüylerin giderilmesi, deri tahrişi ve cilt üzerinde oluşan kabartıları, sivilceleri ve yangı hissinin engellenmesi için geliştirilmiş, boyar madde içermeyen doğal bir formüldür. Ağda, tıraş ve lazer epilasyon öncesi ve sonrası,  günlük olarak kullanılabilen, Batık tüyleri evde rahatça giderebileceğiniz en ideal yöntem cildin pH dengesine uygun olan yüksek koruma sağlayan antioksidan maddeleri içeren, pratik olarak uygulanabilen Dephyto Polifenol Kremidir.

Sunucu: Bayanlar; her epilasyon ve ağda sonrasında batık tüylerle karşılaşıyorum, epilasyon olsun ağda olsun her seferinde batık tüyler yeter bıktım var mı bunun bir çaresi nedir diyorsanız; 1 ila 5 kullanım sonrası sonuç alacağınız batık kremini mutlaka deneyin.

Estetisyen: Vücudunuzdaki tüm tüyleriniz kıvırcık yapıya sahipse, ne kadar gayret göstersenizde cildinizde tüy batıklarının oluşmasına engel olamazsınız. Bu batıklara müdahale etmek, cildinizde kırmızı lekelerin oluşmasına neden olabilir. Bu sorunu gidermek için Dephyto Polifenol Kreminden faydalanabilirsiniz.  Batık tüyler derinin en üst tabakasında yer aldığı için Dephyto Polifenol Kremi; tüy köklerinin açılmasına ve doğru yönde uzamasına yardımcı olmaktadır.

Sunucu: Peki erkeklerde sakal bölgesinde oluşan batık tüy problemi neden oluşur?

Estetisyen: Erkeklerde batık tüy bölgesi; yüz ve çene altında oluşabilmektedir. Tıraş olmak; serbest kalan kıl ucunu keskinleştirerek, kıl batması rahatsızlığını artırır. Sık kesilmiş kıl uzarken, kıl yuvasını delmesi veya dönerek tekrardan deriye yabancı bir madde olarak girmesi reaksiyon oluşturur, traş sonrası ortaya çıkan sivilcelere ve tahrişe sebep olur.  Mesleği gereği sürekli traş olması zorunlu kişilerde hem sivilceler hem de izleriyle gerçekten büyük bir problemdir.

Sunucu: Sakal bölgesindeki traş batığı ve kıl kökü iltihabı nasıl giderilir?

Estetisyen: Yine bu bölgeye uygulanabilen Dephyto Polifenol Kremi ile lazer epilasyona gerek kalmadan ters çıkan kıllar azaltılarak bu sorun ortadan kaldırılır.

Sunucu: Bel bölgesinde ortaya çıkan kıl dönmesi problemi neden oluşur?

Estetisyen : Kıl dönmesi sorunu söylediğiniz gibi bel bölgesinde ortaya çıkar. Daha çok erkeklerde görülmekle beraber kadınlarda da olabilir. Halk arasında kıl dönmesi olarak sorun günümüzde hızla yaygınlaşan bir oturma hastalığıdır. Genelde kaykılarak oturan ve oturarak çalışmak zorunda olan bireylerde oluşma yüzdesi yüksektir. Kıl dönmesi sorunu olanlar rahatça oturamazlar. Kist dermoid veya pilonidal sinüs , pilonidal kist olarak adlandırılan bu sorun günümüze kadar cerrahi yolla tedavi edilmekteydi. Ancak ameliyat sonrasında bile bu bölgede kılların yoğun olması nedeniyle tekrar riski problemi yani nüks oranı oldukça yüksektir. 7’nin üzerinde operasyon geçiren kıl dönmesi vakaları bulunmaktadır. Fakat bugün retrospektif klinik çalışması European Journal of Dermatology’de yayınlanmış olan ve ortalama 12 hafta içerisinde %86.5 iyileşme oranı ile diğer metodlara kıyasla en yüksek iyileşme oranına sahip olan, başarısını kanıtlamış polifenol metoduyla ağrısız, acısız, ameliyat izi kalmadan sadece krem, losyon ve jel uygulamasıyla kıl dönmesinden kolayca ve ekonomik olarak kurtulmak mümkündür. Bel bölgesine düzenli ve disiplinli olarak uygulanan krem, jel ve losyon ile kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Böylece kıl dönmesi probleminin tekrar etme olasılığı hemen hemen ortadan kalkmış olur. En önemlisi estetik açıdan hiçbir kesik izi görülmemesidir.

Sunucu:           Dephyto Polifenol Kremi bel bölgesindeki kıl dönmesini nasıl giderebiliyor?

Estetisyen : Bel bölgesindeki kıl dönmesi batık tüy probleminden ileri bir vaka olduğu için batık kremi ile birlikte antibakteriyel jel ve cilt onarıcı krem gibi yardımcı ürünler kullanılmaktadır.  Dephyto Polifenol Kremi deri altına “difüzyon” yolu ile geçmektedir. Deri altına kolayca inerek emilebilen Dephyto  Polifenol Kreminin etkisi kanıtlanmıştır. Jel, fistüllerin içine geçerek en derin noktalara ulaşarak enfeksiyonu yok eder.  İnflamasyonlu doku dediğimiz (iltihaplı bölge) kapsamında yer alan mikroorganizmaları ortadan kaldıran Polifenol Kremi; kuyruk sokumundaki kıl dönmesi sorunu ile ilişkili boşlukları kaplar ve doldurur. Bu şekilde Dephyto Polifenol Kreminin içerisindeki polifenoller atmosferik oksijenin mikroorganizmalara ulaşmasını iltihaplı bölgenin havayla temas ederek beslenmesini engellemiş olur. Gece üzeri steril bezle kapatılmış olan bel bölgesindeki iltihabı deri dışına atarak ve kollajen sentezinin üretilmesini destekleyerek hasarlı derinin onarılmasını sağlayıp bel bölgesindeki kıl dönmesi problemini tamamen gidermektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirNotice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/endogalc/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279