Saç Derisinde Sivilce Varsa Dikkat

Saç Derisinde Sivilce Varsa Dikkat

Sivilce problemi ergenlik döneminde başlayan ve yetişkinlikte de devam eden bir cilt  problemidir. Sivilce, derideki küçük delikler tıklandığında ortaya çıkar. Sebasöz bezler sebum diye adlandırılan yağlı bir madde üreterek saç ve cildin yağlanmasını sağlar ve kurumayı önler. Aşırı sebum sivilce ve siyah nokta oluşmasına neden olur.

Genellikle yüz, omuz, sırt, boyun gibi bölgelerde  sivilce çıkmasına rağmen az da olsa saç derisinde de çıkabilir. Saç derisinde çıkan sivilce, vücudun diğer bölgelerindeki sivilcelerin oluşumuyla aynıdır.  Ancak  saç derisinde çıkan sivilce tarama ve kaşıma sırasında çok acı verir. Kesinlikle sivilcelere ellememeli ve patlatmamalısınız, böylece sivilcelere sebep olan bakterilerin çoğalmasını engellemiş oluruz.

Saç derisinde çıkan sivilceleri önemseyin! Ciddi bir sivilce problemi ise saç köklerinde ve derisinde kalıcı izler bırakabilir. Tedavi edilmez ise saç dökülmesine, kafa derisinde yara oluşmasına ve enfeksiyona sebep olur.

Saç Derisinde Sivilce Neden Çıkar?

Baş derisindeki aşırı sebum yani aşırı yağlanma, derideki gözeneklerin tıkanması, iltihap, mantar hücresinin kıl köklerinden beslenmesi  sivilceye neden olur.

Kafa derisinde sivilcenin diğer nedenleri; stres, depresyon, psikolojik sıkıntılar, hava koşulları, çevresel faktörler, ilaçların yan etkileri, cildin yağlı olması, saç bakım ürünlerinin gözenekleri tıkaması, deriye  direk temas edilerek kullanılan saç kaynakları.

Saç Derisinde Sivilce Sorununu Nasıl Önleriz?

Özellikle saçınız yağlı ise saç derisinin yağlanmaması için düzenli bir şekilde saçınızı yıkamanız gerekir. Sivilce oluşmaması için bitkisel şampuanlar kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken saç derinize masaj yapmanız kan dolaşımını arttırır ve kirleri yumuşatarak temizler böylece sivilce oluşumunu engeller. Saçları yağlı olanlar kesinlikle krem kullanmamalı.  Tarak ve havlunuz temiz olmalı. Sivilce probleminiz varsa kısa saç kullanmayı tercih etmelisiniz. Böylece saç deriniz hava almış olacaktır.

Saç Derisindeki Sivilce Nasıl Geçer?

Saç derisinde çıkan sivilceler için cildiye uzmanına gidilerek hangi tür sivilce  olduğuna bakılır ve ona göre tedavi uygulanır . Bazı sivilceler için antibiyotik içeren kremler ile  geçerken bazıları için şampuanlar yeterli olabilir. Saç derisinde sivilce için şampuan seçerken organik olmasına dikkat edilmelidir.

Natrumin şampuan, içeriğindeki 19 çeşit bitkisel yağ ve doğal polifenoller ile saç derisini onararak saç derisinde sivilce oluşumunu engeller ve var olan akne ve sivilcelerin yok olmasına yardımcı olur.

Siz de saç derisinde sivilce problemine çözüm arıyorsanız https://endogal.com/ avantajları ile Natrumin Şampuan’ı deneyebilirsiniz. Natrumin Şampuan sipariş için https://www.natrumin.com.tr/ adresini veya https://endogal.com/ adresini ziyaret edebilir, kapıda ödeme ve güvenli online ödeme yöntemleri ile alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/endogalc/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279