Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Lekesiz, siyah noktasız ve sivilcesiz bir cilt, kadın erkek her yaştan insanın hayali değil mi?

Evet diyorsanız bu yazıyı sonuna kadar mutlaka okumalısınız.

Ergenlik dönemlerinde ya da daha sonralarda çevresel faktörler ya da beslenme konusunda yaptığımız yanlışlardan dolayı başlayan sivilce ve siyah nokta sorunu, önlem alınmadığı zaman daha da belirginleşerek kötü bir görüntü oluşturur. Siyah noktalara ne iyi gelir başlıklı bu yazıda, endogal.com da dahil olmak üzere bir çok sitede satışı devam eden Dephyto siyah maske ürününü anlatacak, faydalarından bahsetmeye çalışacağız.

Kötü görünen bir yüz ve cilt elbette moral bozucu olacaktır. Güzelliğine her şeyden fazla önem verenler için hayat tam bir kabusa dönebilir hatta ve hatta insanlardan kendini soyutlayıp asosyalleşebilir.

Aynaya baktığında kim kötü bir görüntü görmek ister ki? Pürüzsüz, güzel bir cilde sahip olmak imkansız mı? Tabi ki hayır! Cilt tipinize göre düzenli olarak evde yapabileceğiniz yöntemler ile siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz. Ama öncelikle cilt tipinizi bilmeniz şart. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz işiniz biraz daha zor çünkü siyah noktaların en önemli sebebi yağlanmadır.

Siyah noktalara ne iyi gelir? diyorsanız öncelikle cildinizi sürekli temiz tutmakla işe başlayabilirsiniz. Temiz bir ciltte gözenekler kapanmaz ve siyah nokta oluşumu engellenmiş olur. Özellikle terlediğimizde ve tozlu ortamlardan geldiğimizde yüzümüzü ılık su ile yıkayarak temizlemeliyiz. Eğer cildimiz yağlı günde birkaç kere yıkamak iyi gelir. Haftada bir yüzümüze buhar banyosu yaptırarak toksinlerden ve ölü hücrelerden cildimizi arındırmalıyız. Tabii bununla da yetmiyor yediklerimize de dikkat etmemiz gerekir.

Nasıl ki sağlıklı olmak için sağlıklı beslenmemiz gerekiyorsa sağlıklı bir cilde sahip olmak içinde sağlıklı beslenmemiz gerekiyor. Fast food olarak adlandırılan sağlıksız gıdalar siyah noktaların oluşmasının en büyük nedenidir. Cips, patates kızartması, çikolata, patlamış mısır gibi çok yağlı yiyecekler siyah noktaların oluşmasına neden olmakla kalmayıp kalıcı hale gelebilir.

Yaz kış güneş ışığına maruz kalmak ta siyah noktalara neden olur. Özellikle yaz aylarında daha da dikkat etmelisiniz. Koruyucu maske ve kremler kullanarak güneş ışığının cilde verdiği zararlarından korunabilirsiniz.

E vitaminini direkt olarak cildinize uygularsanız leke ve siyah nokta oluşumunu engellersiniz. C vitamini tüketerek de siyah nokta oluşumunu engellersiniz. Portakal, mandalina, limon, kivi, kavun vb besinler c vitamini bakımından oldukça zengindir.

Bunların dışında evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bitkisel maskeler vardır. Haftanın belirli günlerinde de bu maskeyi uygulayarak istediğiniz cilde sahip olabilirsiniz.

Belirtmekte fayda var, siyah noktalarınız için size siyah maske ürününü tavsiye ederiz. Yüzlerce insanın kullandığı polifenol zengini siyah maske ilk kullanımdan itibaren etkisini göreceğiniz bir ürün. Siyah maske ürününü www.siyahmaske.com adresinden ya da endogal.com adresinden satın alabilirsiniz.

Cildinize iyi bakın..

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir